ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ПАРАФІЇ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

Розлука між Божим народом засмучує Господа, але приносить радість сатані. Однією з ключових стратегій сатани є руйнування церкви, щоб зруйнувати віру. Розкол православної церкви в Україні 1993 року не обминув й православні громади діаспори в США, включно з Українською Православною парафією Св. Андрія Блумінгдайл, ІЛ., в якій на той час отець Богдан Калинюк був священником. Коли наступив момент вибору, отець Богдан не зрадив своїй священній обітниці - вірно служити Українській Православній Церкві в США, яка прийняла його в 1993 році на території його проживання, під амофором Вселенського Константинопольського Патріархату. Саме розкол церкви й (вірність обітниці) приналежність до УПЦ США спонукали створенню нової парфії. Відомо, що коли Бог закриває одні двері, Він обов'язково відкриває інші. В квітні 2009 року в містечку Бенсенвіл три церкви, засновані в половині 19-го століття німецькими фермерами (Churchville) вирішили об'єднатися в одну церкву й продавали дві інші. В травні друг отця Богдана мер містечка Вуд Дейл Мr. Кеn Johnson запропонував йому оглянути одну з церков.

Приміщення церкви Immanuel Umited Church of Christ» - 1009 S. Church RD., Bensenville ІL., - всім припало до душі. З Божим провидінням зусиллями отця Богдана та енергійної молодої громади почалася відбудова церкви. Доброзичливість Rev.Bob McWillams, його християнська любов, прагнення допомогти об'єднали всіх, і почалися дні і ночі невтомної праці. Адже хотілося відновити всю українську культуру й традиції в новій церковній оселі. В цих стінах працювали всі - від дорослого до малечі, працювали з любов'ю, вкладаючи душу в кожен мотив оновленого інтер'єру. Окрему подяку складаємо диякону Володимиру Гордієві за працю та мистецький талант. Важко перечислити всіх тих, чиї руки працювали на благо церкви, їх так багато. Хай Бог всім заплатить сторицею, а їхні імена назавжди будуть записані золотими літерами на небі. Перше богослужіння відбулося в День Святої Трійці, а також в день вигнання Святого Духа 7 червня 2009 року. У цей день був заснований прихід Святої Трійці в Бенсенвіллі, штат Іллінойс. Спочатку утворився хор Св. Тройці під керівництвом диригента Тараса Руденко, бо спів займає дуже важливе місце в церковній відправі. Властиво, в православній церкві немає чину відправи без співу(див. Псалмопівець Давид).

Зростає Сестрицтво Св. Анни і збільшуються його обов'язки: обіди для дітей школи українознавства і працівникам-будівельникам; прикраса і прибирання храму; Недільні обіди та щорічні ринки. Всі ці події відбуваються під вмілим керівництвом пані Лариси Діак. Голова сестринства пані Леся Гриник разом зі своїми працьовитими сестрами слідує реалізованим традиціям. Братство Святого Костянтина чуйно керується Юрієм Луковським і займається будівельними роботами: покрівлею, виготовленням іконостасу, підлогових покриттів, електропостачанням і багатьом іншим. На сьогодні братство СВ.Константина очолює Петро Вінярський. 2009 - перше Богослужіння припало на день СВ. Тройці - 7 червня 2009 року. 2009 - школа українознавства «Калина» у вересні відкрила свої двері дітям парафіян. Керівником стала пані Таїса Коломієць-Ампульська (2009-20). Від 20 директором школи є пані Наталія Горбач. 2009 - організовано танцювальний клас (Гуляйполе), Керівник - Таїса Коломієць - Ампульська. 2010 рік з благословення єпископа Данила почалося формування іконостасу, яке тривало майже три роки. 2012 - митрополит Антоній і єпископ Данило освятили іконостас. 2013 - в квітні місяці парафіяльна громада одноголосно ухвалила купівлю будівлі під приміщення церкви. 2013 - церкву освітила пані Кадило - Божественний Павук, і ще один світильник (павук), із зображенням апостолів, освітив хори - дари анонімних добродіїв. 2014 - братсво оновило підлогу в захресті, на балконі хору, в спортивному залі й на кухні. Щоб перелічити всі проекти, які переробило наше братство, можна написати окрему книгу. В 2014 до 2019 року кожен з цих людей заклав не одну цеглину в розбудову нашої парафії Святої Тройці. Щедрість людей і жертовність свого часу, часто своїх будівельних матеріалів, не можна переоцінити:

Михайло Гнатюк, Ярослав Шарко, Володимир Дека, Віталій Мних, Олександр Хлєбніков, Богдан Кім, Роман Лазорко, Анатолій Дербаль, Михайло Чорній, Богдан Крайник, Микола Хащук, Олександр Шкірта, Денис Олійник, Руслан Гриник, Андрій Березюк. Ці талановиті професійні благодійники виконали багато різної роботи. Тільки деякі з них: металева балконна арка (прикраса ручної роботи) для хору, підсилювальна опора іконостасу, опалення та кондиціонування повітря, вікна, підлога, електрика та багато іншого. За всю цю роботу настоятель парафії, священик Богдан Калинюк, парафіяльна рада і вся ПАРАФІЯ будуть їм постійно вдячні. Художник Михайло Голембіовський зробив весь іконопис в нашій Церкві. У 2019 році наша Свято-Троїцька ПАРАФІЯ відзначає видатний ювілей, 10-річчя свого заснування (з 2009 року), і цей рік залишиться у світовій історії. Після 1000 років руйнувань і насильства з боку завойовуючих держав Україні, протистояла Православна Церква України своєю вірністю Христу і допомагала їй Божа правда. 5 січня 2019 року Святіший Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про надання цієї автокефалії Православній Церкві України.

Слава Тобі,Господи! Слава Тобі!